Letnie kursy dla nastolatków: street art, rzeźba, land art

Letnie kursy dla nastolatków: street art, rzeźba, land art

Charakterystyka

Letni kurs dla nastolatków: street art, rzeźba, land art jest naszym flagowym programem cieszącym się wśród młodzieży wyjątkowym zainteresowaniem. Zajęcia koncentrują się wokół nowoczesnej sztuki ulicy. Na warsztaty zapraszamy młodzież w wieku 12-16 lat. Uczestnicy dowiedzą się, czym są plakaty, wlepki, instalacje przestrzenne i inne. Wykonają własne dzieła street art’u, używając różnych technik i środków. Na zakończenie kursu uczestnicy stworzą własny mural na ścianie budynku Sztukarni. Inspiracji poszukają w najbliższym otoczeniu i nie tylko! 

Program

1. DZIEŃ 
Krótki wykład o sztuce street artu. Prezentacja różnych technik i działań ulicznych. Inspiracje. Wykonanie mniejszych form sztuki ulicy: wlepki, szablony.

2. DZIEŃ
Działania warsztatowe dotyczące małych form ciąg dalszy

3. DZIEŃ  
Instalacje artystyczne, sztuka performance w przestrzeni publicznej oraz sztuka land art - wprowadzenie w temat i działania praktyczne.

4. DZIEŃ  
Wykonywanie poszczególnych elementów do instalacji. Montaż. Dokumentacja fotograficzna powstałych prac w przestrzeni miejskiej.

5. DZIEŃ  
Mural. Projektowanie wspólnego muralu. Rozrysowanie projektu na murze. Wspólne malowanie.

Cena i czas trwania

490 zł/jedna osoba/ 5 dni po 4h

10.00-12.00 blok warsztatowy
12.00-12.30 przerwa
12.30-14.00 blok warsztatowy

Prowadzenie

Agnieszka Rzeźniak – w Sztukarni, od ponad sześciu lat regularnie prowadzi zajęcia dla dzieci - półkolonie, urodziny, Akademię rysunku i malarstwa, zajęcia ilustratorskie. Jej autorski program półkolonii „Street art” został w 2017 r. nagrodzony Słonecznikiem - nagrodą portalu czasdzieci.pl dla najbardziej rozwojowej inicjatywy dla dzieci w wieku 0-14 lat w kategorii Sztuki wizualne. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Malarka, ilustratorka, ceramiczka, performerka, instruktorka warsztatów artystycznych. Współtworzy rodzinną Galerię Szur w uroczej miejscowości na Roztoczu o tej samej nazwie. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Nomada, gdzie prowadziła zajęcia artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży romskiej. Od 2005 roku współtworzy wrocławską grupę LUHUU! która zajmuje się performancem. W 2012 roku zaczęła tworzyć unikatową markę SzurSzur. W swych obrazach i ilustracjach pokazuje świat natury, w którym to personifikuje jego mieszkańców. Jej rozpoznawalny styl można zobaczyć zarówno w ilustracjach bajek, jak i wielkoformatowych muralach w przestrzeni miejskiej i prywatnej.