Rozmowy o sztuce online

Historia Sztu 3

Charakterystyka

Rozmowy o sztuce to cykl spotkań dedykowanych wybranym zagadnieniom z historii sztuki, a także wiedzy o technikach i elementach budowy obrazu. Adresowany jest zarówno dla pasjonatów pragnących związać swoją przyszłośc z rysunkiem i malarstwem, jak również pozostałych osób, które chcą poszerzyć zakres wiedzy humanistycznej.

W trakcie zajęć omawiane będą kierunki, style, ruchy artystyczne, terminy i pojęcia z historii sztuki. Przeprowadzane będą wspólne analizy dzieł i obiektów artystycznych. W część wykładów zaś dedykowanych technice malarskiej prowadząca pochyli się m.in. nad tematami kompozycji, perspektywy, koloru itp.

Spotkania prowadzi aktywna malarka i ilustratorka - Monika Stolarska.

Program

  • 5 czerwca - Alina Szapocznikow

  • 12 czerwca - obecnie w malarstwie/przegląd autorski ciekawych młodych artystek i artystów

  • 3 lipca - Olga Boznańska

  • 10 lipca - Marina Abramowic

Cena i czas trwania

30 zł / osoba - 1,5 godziny 

Prowadzenie

Monika Stolarska – absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ze specjalizacją dodatkową Sztuka w Przestrzeni Publicznej oraz absolwentka Studium Pedagogicznego przy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych jak i indywidualnych. Autorka plakatów, ilustracji, kolaży, murali. Od 2009 roku prowadzi zajęcia dla dorosłych i dzieci. Więcej informacji o prowadzącej pod linkiem: http://www.monika-stolarska.blogspot.com/.