Storczyki. Kompozycje roślinne w naczyniach

Storczyki. Kompozycje roślinne w naczyniach

Charakterystyka

Warsztaty kierowane są do wszystkich, którzy chcą poznać tajniki tworzenia kompozycji storczykowych w naczyniach. To doskonała propozycja dla osób, które chcą nauczyć się opieki nad roślinami. Podczas naszego spotkania dowiecie się, jak własnoręcznie wykonać piękną żywą kwitnącą ozdobę. Porozmawiamy jak odpowiednio wykonać kompozycję, aby cieszył nasze oczy. Nauczymy się odpowiednio dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy.

Program zajęć

Warsztaty składają się z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej dowiemy się o różnych ciekawych i mało znanych technikach uprawy roślin w szklanych naczyniach. Odpowiemy sobie na pytania: jak uprawiać storczyki, jak łączyć je z innymi roślinami, jak sprawić, by kompozycja w naczyniu jak najdłużej cieszyła nas swoim pięknem.
W części praktycznej skorzystamy z przygotowanych materiałów takich jak: rośliny, narzędzia, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne elementy niezbędne do stworzenia własnej kompozycji. Każdy z etapów dokładnie omówimy, aby finalnie wyczarować swój własny storczykowy ogród.

Materiał roślinny

Materiałem roślinnym wykorzystywanym podczas warsztatów będą orchidee, oplątwy, fittonie i inne.
Kompozycje zamkniemy w słojach o wysokości ok. 45 cm 

Cena i czas trwania

1 spotkanie, 2 godziny - 260 zł
wszystkie materiały w cenie

Prowadzenie

Magdalena Zawadka — absolwentka kierunku Ogrodnictwo Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin tropikalnych i leczniczych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego - CZRB w Powsinie, gdzie obejmuje stanowisko edukatora przyrodniczego i przewodnika. Twórca zamkniętych ekosystemów, kompozycji storyczkowych, kokedam w firmie Madeleine Orchid.