Majsterkowanie i rękodzieło dla dzieci

Majsterkowanie i rękodzieło  dla dzieci

Charakterystyka

Zajęcia Majsterkowanie i Rękodzieło to propozycja dla dzieci w wieku 11-15 lat, które są zainteresowane różnorodnymi technikami rękodzielniczymi, stolarką, szeroko pojętą sztuką użytkową. Zajęcia mają charakter cykliczny. Podczas semestru uczestnicy zrealizują kilka autorskich projektów, m.in. małe ozdobne formy stolarskie, tkaniny do wnętrz, lampiony i świece, koszyki i organizery, klosze lamp. Zajęcia będą się odbywały w kameralnej grupie, od 4 do 8 osób.

Program

W trakcie zajęć uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę dotyczącą technik rzemieślniczych, rękodzielniczych i z zakresu grafiki artystycznej. Sięgać będziemy po: stolarkę, plecionkarstwo, tkactwo, filcowanie, techniki tworzenia świec, druk wypukły, techniki malarskie. Dzieci nauczą się obsługiwać podstawowe narzędzia służące do majsterkowania i tworzenia przedmiotów ozdobnych: szlifierkę, wiertarkę, wyrzynarkę, wkrętarkę, zaciski stolarskie, pędzle, szablony, stemple, prasę drukarską, warsztat tkacki, igły do filcowania, formy odlewnicze.

Cena i czas trwania

720 zł / 1 osoba / 12 spotkań po 2 h
* istnieje możliwość przyjścia na pojedyncze spotkania po wcześniejszym ustaleniu tego z biurem (część projektów będzie realizowana na więcej niż jednym spotkaniu)

Prowadzenie

Agnieszka Bykowska-Giler – wykwalifikowany instruktor zajęć z zakresu tworzenia zabawek sensorycznych, prowadzi warsztaty rękodzielnicze, stolarskie i plastyczne. Z ogromną pasją i zaangażowaniem prowadzi zajęcia ogólnorozwojewe z małymi dziećmi.  Kocha pracę w drewnie. Prywatnie mama dwójki urwisów.

Anna Woźniak – animatorka kultury, rękodzielniczka, opowiadaczka, edukatorka historyczna. Przygodę z rękodziełem, zafascynowana wciąż żywą tradycją i kulturą krajów Azji Środkowej, rozpoczęła kilka lat temu. Autorka programów edukacyjnych oraz wystaw popularyzatorskich. Z powodzeniem łączy edukację historyczną z kreatywnymi działaniami plastycznymi i teatralnymi. W latach 2012-2017 tworzyła Willę Radogoszcz w Grodzisku Maz. Od 2015 r. współtworzy grupę artystyczną w Opowieściach z Walizki. 

Kamila Nyckowska – absolwentka Wydziału Edukacji Artystycznej poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jej pasją jest sztuka i przekazywanie o niej wiedzy. Prowadzi zajęcia z ceramiki, rysunku, malarstwa i grafiki artystycznej. Terminy Warsztatów

Warsztat:
Poziom:
Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
w_2309 Majsterkowanie i rękodzieło dla dzieci niedziela, 17, luty 2019, 10:00 opis» 720,00 PLN
*brutto