Portret - kurs rysunku i malarstwa

Portret - kurs rysunku i malarstwa

Charakterystyka

Zajęcia studium portretu - kurs rysunku i malarstwa kierujemy do osób, które chcą rozwinąć swój warsztat artystyczny ze szczególnym uwzględnieniem rysunku i malarstwa postaci. Na kurs zapraszamy osoby początkujące oraz te, które pierwsze doświadczenia plastyczne mają już za sobą. Podczas zajęć będziemy pracować nad rysunkiem i malarstwem modela, zapoznamy się z proporcjami twarzy, przestrzennością głowy, popracujemy nad umiejętnościami wychwytywania charakterystycznych cech postaci i budową portretu, a także kompozycją kolorystyczną i posługiwaniem się plamą barwną.

Wszystkie materiały w cenie kursu.

Wszystkie zajęcia z modelem.

Program

Spotkania 1 i 2
Rysunek modela: proporcje twarzy, przestrzenność głowy, charakterystyczne cechy postaci, budowa portretu w tym kompozycja na płaszczyźnie
Spotkania 3 i 4
Malarskie studium modela: formę i kolor, kompozycja kolorystyczna, plama barwna.

Cena i czas trwania

4 spotkania po 3 godziny
430 zł

Prowadzenie

Maja Kitajewska – Absolwentka Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka nagród artystycznych takich jak Siemens, Entry. Brała udział w wystawie najlepszych dyplomów ASP. Członkini projektu badawczego Polish Art Tomorrow. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Na co dzień zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, projektowaniem. Uwielbia eksperymentować z technikami. Z zamiłowaniem wzbudza pasję u innych oraz przekazuje wiedzę dotyczącą warsztatu artystycznego.