Letni kurs dla nastolatków: komiks, animacja, grafika

Letni kurs dla nastolatków: komiks, animacja, grafika

Charakterystyka

Letni kurs dla nastolatków: komiks i grafika to propozycja dla młodzieży w wieku 12-16 lat, która chce poznać tajniki tworzenia opowieści graficznych przy użyciu różnorodnych środków i technik artystycznych. W ramach warsztatów uczestnicy zmierzą się z takimi formami jak: pasek komiksowy, strona albumu komiksowego czy nowela graficzna. Tworząc obrazkowe opowieści, poza cienkopisem i ołówkiem wykorzystywane będą również techniki malowania chińskim tuszem, własnoręcznie robionymi farbami, fotografii, linorytu i suchej igły. Inspiracji do historii kursanci będą szukać na każdym kroku, szkicując ludzi, przyrodę i sztukę. 

Program

1.DZIEŃ

Bohater komiksowy oraz pasek komiksowy

2.DZIEŃ

Miasto jako bohater,  spacer po Odolańskiej, nowela graficzna na podstawie zdjęć zrobionych w czasie spaceru.

3.DZIEŃ

Szybkie szkice oraz film animowany.

4. DZIEŃ

Linoryt (przygotowanie projektu oraz jego wykonanie); inspiracją do warsztatu będzie bajka afrykańska

5.DZIEŃ

Sucha igła - szkicujemy z natury


Przy sprzyjającej pogodzie część zajęć będzie odbywała się w ogrodzie Sztukarni.

.

Cena i czas trwania

490 zł/jedna osoba/ 5 dni po 4h

10.00-12.00 blok warsztatowy
12.00-12.30 przerwa
12.30-14.00 blok warsztatowy

Prowadzenie

Weronika Żurowska – ukończyła Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w Warszawie i Ecole Supérieure des Arts Plastiques Saint Luc na Wydziale Komiksu w Brukseli. Na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją.

Kamila Nyckowska – absolwentka wydziału Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obszary działań artystycznych to przede wszystkim malarstwo, rysunek, ilustracja oraz ceramika. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi. Przez wiele lat prowadziła pracownię ceramiczną PARA BUCH. Jest autorką programów edukacyjnych z zakresu kształcenia plastycznego. Jej ilustracje znalazły się w kilku książkach oraz w internetowym wydaniu Codziennika Feministycznego.