DIY dla nastolatków - urządzamy pokój

DIY dla nastolatków - urządzamy pokój

Charakterystyka

Warsztaty DIY dla nastolatków to wakacyjna propozycja kierowana dla osób 12 - 16-letnich. W trakcie zajęć zaprojektujemy i wykonamy dodatki do modnego pokoju nastolatka. To znakomita okazja, by dzięki swojej pomysłowości i wysiłkowi urządzić oryginalny i przytulny, prawdziwie własny pokój. Będziemy korzystać z różnorodnych materiałów (drewno, papier, wełna, bawełna) i stosować różne techniki twórcze. Nie będzie sztampy! Tylko od uczestników i ich zaangażowania będzie zależał efekt prac: poduszki, lampy, pudełka i organizery, półki, wieszaki i zegary.

Program

Dzień 1. Lampy
Za pomocą oświetlenia w każdym pomieszczeniu można wyczarować wyjątkowy klimat. Samodzielnie wykonana lampa nada naszej przestrzeni wyjątkowy charakter. Podczas warsztatów wykorzystując techniki czerpania papieru i filcowania wykonamy lampy sufitowe.

Dzień 2. Drewniane półka i wieszak ubraniowy
Niepowtarzalny oryginalny wieszak oraz półka nadadzą każdemu wnętrzu charakter. Podczas spotkania poznamy zasady działania narzędzi stolarskich. Będziemy wycinać, kleić, skręcać i malować. Efektem pracy będą oryginalne meble: półka oraz wieszak na ubrania.

Dzień 3. Poduszki filcowe
Filcowanie na mokro to przyjemna i relaksująca technika rękodzielnicza, dzięki której wyczarujemy bajecznie kolorowe, zdobione poduszki. Do pracy użyjemy wełny, wody i mydła. Nie będziemy szyć ani naklejać. Wykorzystując technikę filcowania, stworzymy mocną i wytrzymałą poduszkę podłogową, bądź do spania.

Dzień 4. Zegary i tablice
W pokoju nastolatka nie może zabraknąć zegara i tablicy informacyjnej, do której można doczepić notatki, plan lekcji, pocztówki z wakacji i zdjęcia z przyjaciółmi. Podczas zajęć zaprojektujemy i wykonamy oryginalny zegar ścienny i tablicę na zapiski. Wykorzystamy lite drewno, gwoździe, ozdobne okucia, szablony i kolorowe farby. Do uzyskania zamierzonego efektu użyjemy narzędzi stolarskich — wyrzynarki, wiertarki i wkrętarki.

Dzień 5. Organizery, koszyki, pojemniki
W utrzymaniu porządku w nastoletnim pokoju na pewno pomogą organizery i pojemniki na drobiazgi. Te wykonane samodzielnie będą cieszyć oko, ale też przypominać o sile własnego potencjału i nieograniczonych możliwościach kreatywności. Na zajęciach wykorzystamy materiały recyclingowe. Będziemy wyplatać, odlewać i wyklejać... i znakomicie się bawić.

Cena i czas trwania

490 zł/jedna osoba/5 spotkań po 4 godziny
bądź 465 zł (rabat 5%)

*5% rabatu jest udzielane:
– przy zapisie każdego kolejnego dziecka na warsztaty letnie dla młodzieży
– przy zapisie na więcej niż jedne warsztaty letnie dla młodzieży
– osobom, których dzieci brały udział w Lecie/Feriach w Sztukarni

Prowadzenie

Agnieszka Bykowska-Giler – instruktorka zajęć plastycznych, miłośniczka pracy w drewnie; prywatnie mama dwójki urwisów. W Sztukarni prowadzi zajęcia stolarskie — dla rodzin, dzieci oraz dorosłych. Swoich kursantów zaraża optymizmem i twórczym podejściem do problemów.

Anna Woźniak – rękodzielniczka, animatorka kultury, opowiadaczka. Autorka programów edukacyjnych oraz wystaw popularyzatorskich. Z powodzeniem łączy edukację historyczną z kreatywnymi działaniami plastycznymi i teatralnymi. W Sztukarni prowadzi zajęcia rękodzielnicze dla dorosłych i dzieci oraz czuwa nad bieżącą ofertą zajęć. Od kilku lat podróżuje w ramach „Opowieści z Walizki” realizując spektakle narracyjne z muzyką na żywo.

Terminy Warsztatów

Warsztat:
Poziom:
Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
w_1377 DIY dla nastolatków - urządzamy pokój poniedziałek, 02, lipiec 2018, 10:00 opis» 490,00 PLN
w_1379 DIY dla nastolatków - urządzamy pokój poniedziałek, 23, lipiec 2018, 10:00 opis» 490,00 PLN
w_1379 DIY dla nastolatków - urządzamy pokój poniedziałek, 20, sierpień 2018, 10:00 opis» 490,00 PLN
*brutto