Ferie 2019. Akademia Eksperymentów Artystycznych

Charakterystyka
Program Akademia Eksperymentów Artystycznych adresowany jest do dzieci, które są zainteresowane wszystkimi dyscyplinami sztuki, chcą jej doświadczać wieloma zmysłami i nie boją się eksperymentować. Podczas zajęć artystyczne wariacje zostaną poparte opowieściami i ciekawostkami o różnych dziedzinach sztuki, autorach, największych dziełach. Uczestnicy wykonają prace z zakresu malarstwa, rzeźby, ceramiki i nie tylko.
Schemat dnia półkolonii
8:00–9:00 przekazywanie dzieci pod opiekę prowadzących, animacje w miejscu zbiórki
9:00–10:00 warsztaty twórcze / wycieczka
10:00–10:30 drugie śniadanie (przyniesione z domu)
10:30–11:30 zajęcia ruchowe / edukacyjne
11:30-13:00 warsztaty twórcze
13:00–13:45 obiad i odpoczynek
13:45–15:00 warsztaty twórcze
15:00–15:30 podwieczorek i odpoczynek
15:30–16:30 warsztaty twórcze
16:30-17:00 gry i zabawy, odbiór dzieci / wernisaż
Termin
4 -8 lutego 2019 r.
Miejsce półkolonii
Półkolonie dla dzieci odbędą się w Technikum Ogrodniczym
na ul. Bełskiej 1/3 02-638 Warszawa- Mokotów (przy basenie na ul. Bełskiej) - to kilka minut jazdy samochodem od Sztukarni na ul. Odolańskiej 60.
Rodzice i opiekunowie dzieci mogą skorzystać z parkingu szkolnego w momencie odwożenia i odbierania podopiecznych.
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej znajdują się na ulicach Woronicza i Wołoskiej.
Cena
690 zł/jedna osoba/5-dniowy turnus
Podstawą zapisania dziecka na półkolonie jest wpłata zaliczki w kwocie 200 złotych w przeciągu 5 dni roboczych od dnia zapisu.
Pozostałą część należności należy uiścić nie później niż na 2 tygodnie przed rozpoczęciem danego turnusu półkolonii.
Podział na grupy
Dzieci dzielone są na grupy według wieku i wskazanych przez rodziców preferencji (np. koledzy ze szkoły).
Grupy są maksymalnie 15-osobowe. Przydział dzieci do grup odbywa się po zakończeniu zapisów na dany turnus.
Prowadzenie
Agnieszka Bykowska-Giler – wykwalifikowany instruktor zajęć z zakresu tworzenia zabawek sensorycznych, prowadzi warsztaty rękodzielnicze, stolarskie i plastyczne. Z ogromną pasją i zaangażowaniem prowadzi zajęcia ogólnorozwojewe z małymi dziećmi. Kocha pracę w drewnie. Prywatnie mama dwójki urwisów.
Magda Sypniewska – instruktorka warsztatów artystycznych, wielbicielka rękodzielnictwa oraz szeroko pojętego rzemiosła artystycznego. Uwielbia pracę z dziećmi. Dostrzegając ogromny wpływ twórczości plastycznej na rozwój najmłodszych, w swojej pracy z pełnym zamiłowaniem i zaangażowaniem stwarza dzieciom odpowiednie warunki do ich harmonijnego rozwoju. Swoją wiedzę z zakresu procesów edukacyjnych i wychowawczych poszerza na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Eliza Geda – posiada ponad 10 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi jako animator, wychowawca na koloniach i półkoloniach oraz instruktor zajęć dodatkowych. W Sztukarni prowadzi imprezy urodzinowe, w tym zajęcia i zabawy plastyczne, ruchowe oraz eksperymenty. Ukończyła kursy: „Animator zabaw dla dzieci”, „Wychowawca kolonijny” oraz pediatryczny z zakresu pierwszej pomocy. Praca z dziećmi sprawia jej wiele radości i jest ogromną pasją. Uwielbia czytać książki i kocham podróże.
Stefania Pietrasiak – w Sztukarni prowadzi uwielbiane przez najmłodszych zajęcia - "Bajki ceramiczne" i "Ceramika dla dzieci". Swoją pasją i zaangażowaniem dzieli się z każdym, kto poróbuje sił w ceramice. Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (specjalizacja projektowanie ceramiki artystycznej i użytkowej) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo-projektowanie ceramiki, Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła, oraz Sztuka i Wzornictwo Ceramiki). Jest aktywnym twórcą. W swojej działalności artystycznej zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, ceramiką artystyczną, oraz ceramiką użytkową w architekturze. Tworzy także ilustracje oraz grafikę koncepcyjną.