Rodzinne warsztaty stolarskie - karmniki

Rodzinne warsztaty stolarskie - karmniki

Charakterystyka zajęć

Istotą rodzinnych warsztatów stolarskich jest zachęcenie dzieci i dorosłych do wspólnego spędzenia czasu i rozwoju poprzez rodzinne majsterkowanie. Na zajęciach ćwiczymy myślenie abstrakcyjne i zmysł techniczny. Podczas zajęć poznajemy podstawy pracy z drewnem oraz zasady korzystania z profesjonalnych narzędzi stolarskich. Opracujemy i zrealizujemy indywidualne projekty. Wszystko wspólnie i z radością.

Warsztaty przeznaczone są dla rodzin (z dziećmi w wieku powyżej 6 roku życia).

Program

- prezentacja rodzajów narzędzi stolarskich (m.in.ściski, piły włosowe, płatnice) i przedstawienie zasad ich bezpiecznego użytkowania
- zapoznanie z różnymi gatunkami drewna oraz ich specyfiką w kontekście tworzonych przedmiotów i dóbr użytkowych
- przedstawienie technik obróbki i łączenia drewna
- opracowanie i realizacja własnego projektu według własnego pomysłu

Czas trwania i cena

50 zł od osoby/ spotkanie 2 godziny

Prowadzenie

Angelika Kotynia - absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku surdopedagogiki oraz edukacji plastycznej. Pracuje z dziećmi od 2009 roku prowadząc liczne warsztaty edukacyjne, plastyczne oraz językowe. W Sztukarni prowadzi półkolonie artystyczne, zajęcia z języka migowego, warsztaty stolarskie oraz wyjazdowe warsztaty dla dorosłych i dzieci z rękodzieła. Pasjonuje ją stolarstwo, renowacja mebli oraz tworzenie świec. Chętnie uczy się nowych dziedzin sztuki.