Kurs tkactwa

Kurs tkactwa

Charakterystyka zajęć

Kurs tkactwa otwarty jest dla każdego. Warsztaty rozpocznie przygotowanie ram i naciąganie osnowy. Uczestnicy poznają też podstawowe sploty tkackie z płóciennym na czele. Wykonają małe wzorniki, będące pierwszym ćwiczeniem wprowadzeniem w tkanie, ktore ułatwi przygotowanie wlasnych projektów dla naszych przyszłych tkanin. Pierwszą formą, którą przygotują kursanci będzie kilim, charakteryzujący się bardziej zgeometryzowanymi formami. Po kilimie przyjdzie czas na bardziej swobodny, malarski w naturze gobelin.
Wszelkie pomysły tkackie są dozwolone. Zajęcia praktyczne urozmaici teoria - wykład o historii tkactwa, podstawowych narzędziach, stosowanych surowcach w tkactwie, tkaczach artystach kiedyś i dziś, tkackich możliwościach i eksperymentach.Serdecznie zapraszamy

Cena i czas trwania

semestr zimowy 2019/2020
17 spotkań po 2 godziny - cena podstawowa: 1224 zł, cena dla kontynuujących: 1156 zł

semestr letni 2020
11 spotkań po 3 godziny - cena podstawowa: 1188 zł, cena dla kontynuujących: 1122 zł

Prowadzenie

Aleksandra Parol –  czeladnik tkactwa i haftu; ukończyła kurs tkactwa tradycyjnego na krośnie w Akademii Łucznica; absolwentka Muzykologii na UW. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracuje z dorosłymi i dziećmi. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat.Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.

Terminy Warsztatów

Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
ds_2976 Kurs tkactwa środa, 06, listopad 2019, 18:15 opis» 1224,00 PLN
*brutto