Akademia Malarstwa i Rysunku dla młodzieży

Akademia Malarstwa i Rysunku dla młodzieży

Charakterystyka zajęć

Zajęcia mają na celu eudukację plastyczną kursantów w wieku 13-18 lat, w tym przygotowanie ich do liceów plastycznych oraz na Akademię Sztuk Pięknych. Tematy realizowane w pracowni obejmują: martwą naturę, sylwetkę modela, portret, pejzaż.
Program zajęć obejmuje pełne studium rysunkowe i malarskie w technikach: ołówek, węgiel, sepia, tusz, malarstwo akrylowe.
Prowadzący udzieli również korekty prac wykonanych w domu. Istnieje możliwość zadawania prac domowych na życzenie kursanta. 

Program

- kompozycja i kadr
- perspektywa powietrzna, zbieżna, barwna
- pojęcie przestrzeni
- tonacja walorowa, gama barwna, kolory zimne i ciepłe, nasycone i nienasycone, czyste i trzeciorzędne
- mieszanie farbharakterystyka spoiw i mediów
- kreska a plaszczyzna
- materia przedmiotów
- anatomia człowieka
- charakterystyka portretu

Cena i czas trwania

ZAJĘCIA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU:

I semestr/17 spotkań/1785 zł bądź 1615 zł dla kontynuujących
II semestr/17 spotkań/1785 zł dla kontynuujących

ZAJĘCIA WEEKENDOWE

I semestr/15 spotkań/1575 zł bądź 1470 dla kontynuujących
II semestr/15 spotkań/1575 zł bądź 1470 dla kontynuujących

 

Prowadzenie

Maja Kitajewska — absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka nagród artystycznych takich jak Siemens, Entry. Brała udział w wystawie najlepszych dyplomów ASP. Członkini projektu badawczego Polish Art Tomorrow. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Na co dzień zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, projektowaniem. Uwielbia eksperymentować z technikami. Z zamiłowaniem wzbudza pasję u innych oraz przekazuje wiedzę dotyczącą warsztatu artystycznego.

Jarosław Wójcik — absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Krakowie (studiował pod kierunkiem profesorów: Jacka Sienickiego, Tadeusza Brzozowskiego i Jerzego Nowosielskiego). Dyplom z wyróżnieniem obronił w 1983 roku, w pracowni profesora Jacka Sienickiego. W latach od 1984 do 1990 asystent na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w latach 1984 -1985 i 1990. W 1990 współpracował z agentem Victorem Snyderem w Filadelfii USA. W okresie 1991 – 1993 asystent w firmie EIS-POL Ltd. Przedstawicielstwie Walt Disney Company w Polsce. W latach 1999 – 2010 pracował jako grafik w korporacjach: Bong Polska, Pixar Polska i Avery Dennison R.I.S. Polska. Jednocześnie przez cały okres od ukończenia studiów do chwili obecnej uprawia sztukę. Tworzy malarstwo, rysunek, grafikę cyfrową , a także projektuje grafikę użytkową w różnych technikach.W 2004 roku otrzymał Grand Prix na XX Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i za granicą.

Terminy Warsztatów

Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
ks_3524 Lato 2020. Popołudniowy kurs rysunku i malarstwa dla nastolatków (klasy 6-8 + licealiści) poniedziałek, 06, lipiec 2020, 15:00 opis» 590,00 PLN za miejsce
*brutto