Batik - radość tworzenia

Batik - radość tworzenia

Charakterystyka zajęć

Batik jest niezwykłą techniką polegającą na malowaniu rozgrzanym woskiem i farbowaniu tkaniny w kolejnych barwnikach. W tym procesie wosk “zabezpiecza” kolory uzyskane przez kolejne farbowania. Celem warsztatu jest poznanie techniki na poziomie pozwalającym tworzenie nieskomplikowanych prac w technice batiku oraz ukończenie kilku małych prac batikowych o charakterze dekoracyjnym. Wykonane przedmioty będą idealną, klimatyczną ozdobą domu bądź biura. 

Zajęcia przeznaczone są dla osób początkujących.

Program

Podczas zajęć uczestnicy poznają technikę batiku, jego genezę i technologię.
Zdobędą wiedzę dotyczącą sposobu wykonywania tkaniny batikowej, w sposób dowświadczalny poszerzą wiedzę o barwach, możliwości ich mieszania i tworzenia kolorów. Celem zajęć jest prezentacja szerokiego wachlarza możliwości techniki tworzenia batiku i wykorzystanie jej w formie użytkowej. 

Cena i czas trwania

160 zł za 1 spotkanie czterogodzinne (wszystkie materiały w cenie kursu)

Prowadzenie

Gabriela Prokop - studentka malarstwa na ASP w Warszawie w pracowni profesora Stanisława Baja. W świat batiku wprowadziła ją Dorota Wielkosielec. Od czterech lat tworzy obrazy malowane woskiem. Inspirację do swoich prac czerpie z marzeń przetykanych szarą codziennością. Więcej o artystce oraz galerię jej prac obejrzysz na stronie internetowej