Architektura dla dzieci

Architektura dla dzieci

Charakterystyka zajęć

Architektura dla dzieci to cykl warsztatów łączących zajęcia plastyczne i nauki ścisłe przeznaczony dla dzieci w wieku 8-12 lat. Podczas spotkań dzieci poznają podstawowe pojęcia z dziedziny architektury, zagadnienia związane z przestrzenią miejską i szeroko rozumianym projektowaniem budowlanym. Kształtują umiejętności manualne i wyobraźnie przestrzenną. Projektują rozmaite makiety i inne budowle. Pracują w grupach, uczą się współpracy, rozwijają wyobraźnię przestrzenną i umiejętności manulane. Zdobywają podstawową wiedzę z zakresu budowania, urbanistyki, designu, rysunku, malarstwa. Program zajęć zakłada wykonywanie zadań i wymyślonych projektów za pomocą różnych materiałów i technik plastycznych. Zajęcia skutecznie kształtują umiejętności współpracy w grupie i wspólnej realizacji i prezentacji autorskich projektów.

Program

1. Miasto przyszłości - 26.05.2019
Jak będą wyglądały miasta za 100, 200 czy 1000 lat? Jakich konstrukcji i technologii będą używać architekci? Na te i inne pytania odpowiemy podczas warsztatów oraz stworzymy plan i makietę naszej wizji miasta przyszłości.


2. Pływający dom - 16.06.2019
Czy dom może pływać? Jak budynek unosi się na wodzie? Nauczymy się jak wygląda i z czego składa się unoszący na wodzie obiekt i zrobimy swój własny niezatapialny dom!

Cena i czas trwania

1 spotkanie 2 godziny 60 zł

Prowadzenie

Aleksandra Steppuhn - absolwentka Policealnego Studium Rysunku i Ilustracji "Labirynt" ,obecnie studentka Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od wielu lat związana  z Fundacją "Nasze dzieci" ,w ramach której prowadzi zajęcia artystyczne dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jej pasją jest architektura, rysunek i grafika komputerowa.  Wolne chwile spędza na rowerowych wyprawach  w nieznane oraz  miejskich i leśnych  fotoplenerach.

 

Terminy Warsztatów

Warsztat:
Poziom:
Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
w_2164 Architektura dla dzieci niedziela, 16, czerwiec 2019, 10:00 opis» 60,00 PLN za miejsce Anulowane
*brutto