Architektura dla dzieci

Architektura dla dzieci

Charakterystyka zajęć

Architektura dla dzieci to cykl warsztatów łączących zajęcia plastyczne i nauki ścisłe przeznaczony dla dzieci w wieku 8-12 lat. Podczas spotkań dzieci poznają podstawowe pojęcia z dziedziny architektury, zagadnienia związane z przestrzenią miejską i szeroko rozumianym projektowaniem budowlanym. Kształtują umiejętności manualne i wyobraźnie przestrzenną. Projektują rozmaite makiety i inne budowle. Pracują w grupach, uczą się współpracy, rozwijają wyobraźnię przestrzenną i umiejętności manulane. Zdobywają podstawową wiedzę z zakresu budowania, urbanistyki, designu, rysunku, malarstwa. Program zajęć zakłada wykonywanie zadań i wymyślonych projektów za pomocą różnych materiałów i technik plastycznych. Zajęcia skutecznie kształtują umiejętności współpracy w grupie i wspólnej realizacji i prezentacji autorskich projektów.

Program

LUTY 
niedziela 4.02 godz. 11.00 
Miasto idealne - w czasie zajęć zastanowimy się czym jest miasto, jak powstaje, z jakich obszarów się składa, jak
fukcjonuje. Podczas spotkania stworzymy własne miasto.

niedziela 18.02 godz. 11.00
Miasto idealne - część 2
 

MARZEC

niedziela 4.03 godz. 11.00
Bezpieczniej w mieście - spróbujemy wspólnie odpowiedzieć na pytanie jakie zagrożenia dostrzegamy w naszych miastach i poszukamy pomysłów na pozytywne zmiany. Zastanowimy się, co zrobić by miasto było bardziej atrakcyjne dla dzieci i bezpieczniejsze dla chorych, niepełnosprawnych.

niedziela 08.04 godz. 11.00
Plac budowy - Z czego budujemy? Jak wygląda praca na budowie? Jakie sprzęty i materiały możemy na niej spotkać? W czasie warsztatów poznamy tajniki zawodu architekta i stworzymy swój własny plac budowy.

KWIECIEŃ
niedziela 22.04 godz. 11.00
Bioarchitektura - czy natura ma lepszych iżynierów niż ludzie? Czy architekci czerpią nowe pomysły z przyrody? Na zajęciach przyjrzymy się budowlom naśladującym elementy przyrody i spróbujemy stworzyć swoją własną „bioarchitekturę”.

niedziela 13.05 godz. 11.00
Energia w architekturze - w czasie zajęć dowiemy się jak wykorzystać słońce, wiatr i wodę w architekturze. Zaprojketujemy ekologiczny dom.

MAJ 

niedziela 27.05 godz. 11.00
Pływający dom -czy dom może pływać? Jak budynek unosi się na wodzie? Nauczymy się jak wygląda i z czego składa się unoszący na wodzie obiekt i zrobimy swój własny niezatapialny dom!

CZERWIEC

niedziela 10.06 godz. 11.00
Namioty - na warsztatach poznamy tajniki wznoszenia i budowania małych i ogromnych namiotów. Dowiemy się, czy z elastycznego materiału możemy zrobić duże i wytrzymałe zadaszenia. Za pomocą prostych narzędzi zrealizujemy swoje pomysły na namiot.PRZERWA WAKACYJNA

WRZESIEŃ

niedziela 09.09 godz. 11.00
Dom mobilny - czy mogę przenosić swoje mieszkanie w dowolne miejsce na ziemi? Czy mogę na jaki czas zamienić lokalizację mojego domu ze swoim kolegą ? Na warsztatach odkryjemy pomysły inżynierów na boxy-domy przyszłości i skonstruujemy własne mobilne jedostki mieszkalne.

niedziela 23.09 godz. 11.00
Mosty - jakie są rodzaje mostów, z czego są zbudowane? Jak długie mogą być? Na te i inne pytania odpowiemy w czasie zajęć, jedocześnie próbując stworzyć mosty i kładki, które wytrzymają każde wstrząsy i obciążenia!


PAŹDZIERNIK

niedziela 7.10 godz. 11.00
Jak w domu! Czy to ,co budujemy powino pasować do otoczenia? Jak wymyslać budowle, które wtapiają się w otoczenie? Na zajęciach mali iżynierowie dowiedzą się co zrobić, żeby ich budynki czuły się w nowym miejscu „jak w domu”.

niedziela 21.10 godz. 11.00
Moje mieszkanie - na warsztatach nauczymy się, jakie pomieszczenia są potrzebne w naszym mieszkaniu, jak duży powinien być dom i co umieścić w środku oraz spróbujemy narysować rzut swojego wymarzonego mieszkania

LISTOPAD

niedziela 4.11 godz. 11.00
Lampy - jak jest zbudowana lampa? Jaki powinna mieć kształt, by dobrze rozpraszać światło? Podczas warsztatów wspólnie zrealzujemy dziecięce pomysły na duże i małe abażury.

niedziela 18.11 godz. 11.00
Mali projektanci - na zajęciach z prostych materiałów spróbujemy stwoarzyć ciekawe rzeźby lub dekoracje do mieszkania.

GRUDZIEŃ

niedziela 9.12 godz. 11.00
Leśne dekoracje - za pomocą rzeczy, które możemy znaleźć w lesie, odrobiny wyobraźni i kolorów stworzymy wyjątkowe dekoracje i ozdoby do naszych domow i ogródków.

Cena i czas trwania

1 spotkanie 2 godziny 60 zł

Prowadzenie

Aleksandra Steppuhn - absolwentka Policealnego Studium Rysunku i Ilustracji "Labirynt" ,obecnie studentka Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od wielu lat związana  z Fundacją "Nasze dzieci" ,w ramach której prowadzi zajęcia artystyczne dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jej pasją jest architektura, rysunek i grafika komputerowa.  Wolne chwile spędza na rowerowych wyprawach  w nieznane oraz  miejskich i leśnych  fotoplenerach.

 

Terminy Warsztatów

Warsztat:
Poziom:
Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
w_1004 Architektura dla dzieci niedziela, 21, październik 2018, 11:00 opis» 60,00 PLN za miejsce
w_1005 Architektura dla dzieci niedziela, 04, listopad 2018, 11:00 opis» 60,00 PLN za miejsce
w_1006 Architektura dla dzieci niedziela, 18, listopad 2018, 11:00 opis» 60,00 PLN za miejsce
w_1007 Architektura dla dzieci niedziela, 09, grudzień 2018, 11:00 opis» 60,00 PLN za miejsce
*brutto