Pracownia ikonopisania - złocenie na mat

Pracownia ikonopisania - złocenie na mat

Charakterystyka zajęć

Złocenie na mat to kolejna odsłona warsztatów w ramach Pracowni ikonopisania, których ideą jest nauka systemu instacoll. Jest to technika umożliwiająca uzyskanie szlachetnego matu złoconej powierzchni w sposób prostszy i szybszy niż złocenie na wielogodzinny mikstion olejowy.

Program

Uczestnicy otrzymają szpongowane deski lipowe. Na nich wyzłocą nimb według podanego wzoru ikony. Cena warsztatów obejmuje wszystkie potrzebne materiały, w tym zagruntowaną deskę oraz 7 płatków złota.

Polecamy także warszat malarski w Pracowni Ikonopisania

Cena i czas trwania

1 spotkanie 5 godzin - 370 zł

Prowadzenie

Ewa Grześkiewicz – pisania ikon uczyła się w Pracowni św. Łukasza w Krakowie pod kierunkiem o. Zygfryda Kota. Umiejętności doskonaliła w Studium Chrześcijańskiego Wschodu działającym przy klasztorze oo. dominikanów na warszawskim Służewiu, na warsztatach organizowanych przez Policealne Studium Ikonograficzne w Bielsku Podlaskim, na zajęciach z greckim ikonografem Theodorosem Papadopoulosem oraz podczas praktyk w prawosławnym monasterze Varatec w Rumunii. Jest współzałożycielką i członkiem Grupy Agathos zajmującej się ikonopisaniem oraz działalnością mającą na celu przybliżenie piękna ikony współczesnemu człowiekowi.
Od kilku lat współpracuje ze Scholą Węgajty współprowadząc warsztaty w ramach Laboratorium Tradycji Bizantyjskiej. Brała też udział w wykonaniu scenografii do dwóch spektakli Scholi – „Miracula Sancti Nicolai” oraz „Opowieści o świętym Franciszku”.