Napisane | blog

POMYSŁ NA WAKACJE DLA NASTOLATKA - KURS CERAMIKI

Sztuka uczy zdecydowanie więcej niż myślenie poza schematami. Sztuka jest również doskonałym sposobem na wyciszenie gonitwy myśli, uspokojenie niekończących się wątpliwości. Praca z gliną wymaga cierpliwości i delikatności. Jednocześnie uczy akceptacji dla niedoskonałości, precyzji i pracy w skupieniu. Kurs ceramiki to idealny pomysł na zajęcia dla nastolatków

Wakacje w mieście – kurs ceramiki 

Celem kursu jest pokazanie nastolatkom, że w pracy z gliną najważniejszy nie jest efekt końcowy, ale sam proces. To właśnie on jest najbardziej czasochłonny i wymaga największego skupienia – jednak jest tego zdecydowanie wart. Pod okiem instruktorki, uczestnicy poznają techniki pracy z gliną, metody projektowania oraz sposoby wykończenia przedmiotów. Kurs ceramiki dla nastolatków kierowany jest do osób, które miały już okazję spróbować tworzenia wyrobów ceramicznych, jak i tych, którzy z gliną będą mieli styczność po raz pierwszy. 

Program kursu 

Kurs ceramiki łączy w sobie naukę praktycznych umiejętności i zagadnienia teoretyczne – ważne jest, by uczestnicy poznali historię ceramiki oraz zobaczyli różne techniki, które powstawały na przestrzeni lat. Program kursu obejmuje: 

  1. Naczynia inspirowane starożytną Grecją
  2. Naczynia użytkowe
  3. Kameralne formy rzeźbiarskie
  4. Odciski w formach gipsowych
  5. Talerze i patery 

Kurs ceramiki dla nastolatków w Sztukarni odbywa się przez cały okres wakacyjny. Zajęcia trwają 5 dni w porannych blokach od 10:00 do 14:00. 

Wybierzcie termin, który będzie najlepszy i zarezerwujcie go razem już teraz! 

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020